emai: vesnamilic06@gmail.com

субота, 31 октобар 2020

Највећи човек увек остаје дете

Гете

Душа се лечи када сте међу децом

Достојевски

Не гледај на дете као на неки драгуљ, већ се потруди да оно то постане

Шекспир

Младим људима су потребни узори, а не критичари

Гете

Деца - то су наше сутрашње судије

Максим Горки

ИНТЕРВЈУ
Петар Бајски – бронзани веслач
Петар Бајски , ученик 7/3 Основне школе „Филип Вишњићˮ, освојио је 3. место на Државном првенству у веслању које је одржано на Ади Циганлији 21. и 22. септембра 2018.године. Била нам је част да интервјуишемо нашег друга Петра који је учествовао на великом такмичењу и са својим ВК Графичар освојио бронзану медаљу.
ЕТО, БАШ СМО ХТЕЛИ!
аутор: МАРКО МОМЧИЛОВИЋ, ученик 7/3
Одељење 7/3 одлучило је у другом полугодишту да побегне са часа хемије и физике. Разлог бежања био је контролни задатак из хемије, а и наставница Верица је планирала испитивање.
ДРУГАРИ СА АДЕ
Поводом државног првенства у веслању, одељење 8/3 је кренуло да подржи свог друга Петра Бајског. Kод сајма, Наталија нам је рекла да не можемо даље аутобусом јер је њена мама сазнала из новина да је град затворен, па смо одатле пошли пешке.
МОЈ ПУТ ДО СРЕБРНЕ МЕДАЉЕ
Државно такмичење екипа омладине и подмлатка прве помоћи одржало се 21.септембра 2019.год. на Ташмајдану. Екипа подмлатка Црвеног крста општине Палилула освојила је друго место и сребрну медаљу.
OFFICE 365
Дана 26.10.2019. одржана је обука за office 365. Школа је добила лиценцирани софтвер који ће бити коришћен у настави.
ДАН ДЕТЕТА И СУСРЕТ УЧЕНИКА ДВЕ ШКОЛЕ
Сваке године се 20. новембра обележава СВЕТСКИ ДАН ДЕТЕТА. Ове године ученици наше школе, чланови Ученичког парламента били су позвани у госте код ученика, чланова Ученичког парламента из ОШ ,,20. октобар".
ДРУЖЕЊЕ С ПЕСНИКОМ
У школској библиотеци је 4.11.2019. године организован књижевни сусрет са писцем Мирославом Кокошаром. Он је ученике млађих разреда упознао са својом збирком песама „Рода од заната“, која представља песников избор из његовог досадашњег стваралаштва за децу.
АКЦИЈА ,,УКРАСИМО ШКОЛСКО ДВОРИШТЕ”
На родитељском састанку у боравку, 05.09.2019. на предлог учитељице Соње Симоновић организована је акција ,, Украсимо школско двориште “. Родитељи су се у великом броју одазвали акцији и зато их овом приликом похваљујемо.
ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ У ПЛИВАЊУ
Дана 17.12.2019. ученик Никола Миловановић 2/3 представљао нашу школу на градском такмичењу у пливању краул 50 метара и освојио сребрну медаљу.
ПЛИВАЊЕ ЗА ЧАСНИ КРСТ
На Крстовдан, 18. 01.2020. године, у организацији Одбора за верску наставу Београдско-карловачке архиепископије одржано је такмичење ученика београдских школа у пливању за часни крст.
ЧЕП ЗА ХЕНДИКЕП
Психолог Марија Колунџија Димитријевић на часовима грађанског васпитања је, заједно са ученицима осмог разреда, покренула хуманитарну акцију прикупљања пластичних чепова, а од новца који се прикупи на овај начин, купују се различита помагала за децу и одрасле са инвалидитетом.
АКЦИЈА „ЧИТАЈМО ГЛАСНО“
Наша школа се придружила акцији Друштва школских библиотекара Србије „Читајмо гласно“ поводом обележавања 28. фебруара, Националног дана књиге и Дана Народне библиотеке Србије.

ПОЧЕТАК ШКОЛЕ 2020/21 ИНФОРМАЦИЈЕ

РАЗРЕДНА НАСТАВА
ПРЕДМЕТНА НАСТАВА
МЕРЕ ЗАШТИТЕ
ФОРМУЛАР ЗА ИЗЈАШЊАВАЊЕ
ПРЕПОРУКЕ ЗА ПРЕВЕНЦИЈУ COVID-19 У ШКОЛСКОЈ СРЕДИНИ

ЛИНКОВИ

Главни циљ „Школе без насиља“ јесте стварање безбедне и подстицајне средине за учење, рад и развој. Програм је пре свега намењен деци, наставницима и запосленима у школама, али и родитељима и читавој локалној заједници.
БЕЗБЕДНОСТ НА ИНТЕРНЕТУ
Центар за безбедни интернет „Klikni bezbedno“ основан је у јануару 2013. године. Сајт на коме се можете информисати о ризицима и предностима, као и начинима одговорне и безбедне употребе информационих и комуникационих технологија
ШКОЛА НА ТЕЛЕВИЗИЈИ

emai: vesnamilic06@gmail.com