emai: vesnamilic06@gmail.com

субота, 31 октобар 2020

ЕТО, БАШ СМО ХТЕЛИ!

аутор: МАРКО МОМЧИЛОВИЋ,  ученик  7/3

Одељење 7/3 одлучило је у другом полугодишту да побегне са часа хемије и физике. Разлог бежања био је контролни задатак из хемије, а и наставница Верица је планирала испитивање.

Кажњени смо опоменама и укорима, а да би нам казна била укинута, добили смо задатак да изведемо представу  Ето, баш хоћу! , чији је аутор наша разредна Бранкица Ћировић. У средишту пажње је породица Петровића –брат и сестра близанци,  њихови родитељи и другари. И родитељи и деца имају своје бриге и  жеље које -  ето,  баш хоће да остваре. Ипак, најслађе су оне ђачке муке везане за заљубљивање. Свако од нас је на неки начин својим залагањем допринео у реализацији представе. Неко од нас је радио на расвети, звуку, продаји карата, намештању сцене, фарбању тарабе. Глумили смо, певали, свирали, фотографисали пробе, написали извештај за школски сајт.

Коначно, након доста проба, вежбања, исправљања, смејања, па и повремених расправа, успели смо да се представимо публици у четвртак, 6. јуна 2019. у холу наше школе.

Владала је дивна атмосфера. Иако смо аматерски одрадили посао, на лицима присутних је било задовољство, уз осмех који је пратио цело дешавање. Сви смо били срећни јер је све испало онако како смо планирали, а и наставница хемије била је одушевљена. Публика нам је честитала и, што је најважније, свако ко је дошао, отишао је задовољан кући. После представе се могло чути како сваки посетилац одушевљено коментарише своје утиске и ко их је понаособ највише одушевио.

Од продаје карата заједнички смо одлучили да допринос школи буде куповина завеса за кабинет хемије и физике. На тај начин ћемо се искупити као одељење за несмотрену одлуку коју смо донели.

Одељење 7/3 и разредна захваљују се свакоме ко је дошао, одвојио време да погледа наш труд и куповином карата подржи наш друштвено-користан рад .

emai: vesnamilic06@gmail.com