emai: osvisnjic@gmail.com

субота, 26 новембар 2022

Хуманитарна акција Помозимо нашим школским другарима

Поводом СВЕТСКОГ ДАНА ДЕТЕТА, који се прославља 20. новембра ученички парламент ОШ ,,Филип Вишњић“ је покренуо хуманитарну акцију Помозимо нашим школским другарима.

Светски дан детета је међународни догађај осмишљен да промовише права детата,  разумевање међу децом и добробит деце у свету. Дан детета се обелажава и да би се скренула пажња јавности на обавезе друштва према деци, као и на актуелне проблеме са којима се деца суочавају.

У име Дана детета, подстицања узајмног разумевања, подршке и сарадње међу ученицима, школа ,,Филип Вишњић“ је организовала хуманитарну акцију Помозимо нашим школским другарима.

Циљ хуманитарне акције био је да се деци из школе која су оскудних материјалних могућности обезбеди помоћ прикупљањем следећег:

-       школски прибор (свеске, оловке, бојице, фломастери, ранчеви...)

-       средства за хигијену (сапуни, шампони, пасте и четкице за зубе, креме...),

-       одећа и обућа за децу школског узраста (нова или половна, али чиста и у употребном стању).

Акција је трајала од 22. новембра до 3. децембра 2021. године.

Овом приликом желимо да се захвалимо свим ученицима, њиховим родитељима и запосленима у школи који су се несебично одазвали на акцију у којој су прикупљена значајна средства за ученике наше школе.

Ученички парламент ОШ ,,Филип Вишњић“

emai: osvisnjic@gmail.com