emai: osvisnjic@gmail.com

субота, 26 новембар 2022

Највећи човек увек остаје дете

Гете

Душа се лечи када сте међу децом

Достојевски

Не гледај на дете као на неки драгуљ, већ се потруди да оно то постане

Шекспир

Младим људима су потребни узори, а не критичари

Гете

Деца - то су наше сутрашње судије

Максим Горки

ГРАЂАНСКА ИНИЦИЈАТИВА
Ђаци 8/1, 8/2 и 8/3 који похађају наставу грађанског васпитања, заједно са наставницом Бранкицом, одвојили су један час грађанског да очисте школско двориште. Сви смо купили отпатке, неки су помогли теткицама у скупљању нагомиланог опалог лишћа, а посебно су се ангажовале Сара Вучковић, Драгана и Андреа јер су обезбедиле кесе и хигијенске рукавице за све.
НЕДЕЉА МОДЕ
У првој недељи новембра била је у школи недеља моде. Сваки дан био је тематски. На пример, понедељак су веселе седамдесете, а петак шарени дан.
За срећу је мало потребно
Сликање у школском дворишту поводом Дечје недеље 1_3 одељење.
Збирка дечијих изрека „Љубав је...“
На IV литерарном конкурсу Радост Европе учествовали су ученици 2/1 из ОШ „Филип Вишњић“ (прошлогодишњи конкурс) и награђени су у категорији првог и другог разреда.
ТРДИЦИОНАЛНО ЦРТАЊЕ КРЕДАМА
САОБРАЋАЈНИ ПОЛИГОН
ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА, 26. СЕПТЕМБАР
26. септембар је Европски дан језика и обележава се од 2001. године широм Европе. Савет Европе је 6. децембра 2001. године прогласио 26. септембар за Европски дан језика. То је учињено крајем године, коју су Савет Европе и ЕУ, прогласили Европском годином страних језика, са циљем да се људи широм Европе охрабре да уче стране језике и да се упознају са богатом језичком и културном разноликошћу Европе, које морају бити очуване и неговане. Тиме би се остварио циљ – побољшање комуникације и разумевања међу европским народима.
ЈЕСЕН НАС ЈЕ ПОСЕТИЛА - КРЕАТИВНА РАДИОНИЦА
У склопу пројекта „Срцу за сећање – деци у наслеђе“ ученици из одељења 2/2 и 3/1 са учитељицама Беатрисом Кратовац Селаковић и Миланком Берковић реализовали су креативну радионицу 3. октобра 2022. године на тему о јесени у Стационару за старе на Карабурми. Учествовало је 12 ученика и 22 корисника дома.
10. фестивал београдских основних школа „Мали победник 2022“
АНА ЈАМЕЏИЈА освојила је друго место и пласман за Међународни фестивал дечије поезије „Дјечије царство“ у Бањалуци. ВУК БАРОВИЋ добио је диплому за учествовање у финалу. Песме БОШКА ЛУЖЊАНИНА, КОСТЕ ТРИФКОВОЋ и ДАНИЛА ЋОРЦА ушле су у Зборник фестивала.

ОБАВЕШТЕЊА

ЗА ПРЕГЛЕД ОБАВЕШТЕЊА КЛИКНИТЕ НА СТРЕЛИЦУ ИСПОД

ЛИНКОВИ

Главни циљ „Школе без насиља“ јесте стварање безбедне и подстицајне средине за учење, рад и развој. Програм је пре свега намењен деци, наставницима и запосленима у школама, али и родитељима и читавој локалној заједници.
БЕЗБЕДНОСТ НА ИНТЕРНЕТУ
Центар за безбедни интернет „Klikni bezbedno“ основан је у јануару 2013. године. Сајт на коме се можете информисати о ризицима и предностима, као и начинима одговорне и безбедне употребе информационих и комуникационих технологија
ШКОЛА НА ТЕЛЕВИЗИЈИ
КЛИКНИТЕ НА СТРЕЛИЦУ ИСПОД