emai: osvisnjic@gmail.com

петак, 29 март 2024

Највећи човек увек остаје дете

Гете

Душа се лечи када сте међу децом

Достојевски

Не гледај на дете као на неки драгуљ, већ се потруди да оно то постане

Шекспир

Младим људима су потребни узори, а не критичари

Гете

Деца - то су наше сутрашње судије

Максим Горки

ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ РЕЦИТАТОТРА
Школско такмичење рецитатора је одржано 29.2.2024. године у библиотеци школе. Такмичењу је приступио 21 ученик млађих разреда. Мотивисани и одважни рецитатори, смењивали су се један за другим говорећи пажљиво биране стихове омиљених песника.
НОВОГОДИШЊЕ ЧЕСТИТКЕ
Ученици из одељења 3/2 и 4/1 реализовали су креативну радионицу 18. децембра 2023. године. Правили смо новогодишње честитке за продајну изложбу са бакама и декама из Стационара за старе.
ПОТРАГА ЗА БЛАГОМ
На снимању едукативне ТВ серије за децу „Потрага за благом“, редакције Програма за децу и младе Радио-телевизије Војводине. Учесници и саговорници су ученици одељења 4/1 из ОШ "Филип Вишњић". Погледајте све епизоде о ПОШТИ од 14. октобра до 12. новембра 2023.
ДОСИТЕЈ, ШКОЛA И КЊИГЕ
Поводом Дана просветних радника одржан је сусрет у Задужбини „Доситеј Обрадовић“.
ПОТРАГА ЗА БЛАГОМ
Емитовање едукативне ТВ дечје серије „Потрага за благом“ је суботом од 8.30 у дечјој емисији „Добро јутро, лењивци“ на РТВ1. У суботу, 14. октобра, била је прва епизода коју можете погледати на јутјуб каналу. Следи још пет епизода. Реприза је недељом у 8.40 на РТВ1.
Лековито биље – лаванда
креативна радионица
Ученици из одељења 3/2 и 4/1 реализовали су креативну радионицу 16. октобра 2023. године у Стационару за старе на Карабурми.
ПОТРАГА ЗА БЛАГОМ
Редакција Програма за децу и младе Радио-телевизије Војводине позвала је ученике одељења 4/1 и учитељицу Миланку Берковић из ОШ „Филип Вишњић“ на снимање едукативне ТВ серије за децу „Потрага за благом“.
ТРАДИЦИОНАЛНО ЦРТАЊЕ КРЕДАМА
Ученици другог разреда су кредама у боји осликали школско двориште. Асфалтиране површине ће бити улепшане, бар до појаве јесењих киша.
МАСКЕНБАЛ
У оквиру обележавања Дечије недеље ученици II1 и II3 су учествовали у маскенбалу. Употребили су своју машту и умеће да на најлепши начин дочарају природу, савремене јунаке, ликове из цртаних филмова и све оно што их инспирише из окружуња.
ПОЛИГОН
Ученици другог разреда су у току Дечије недеље вешто савладавали препреке постављене на полигону у школском дворишту. Бодрили су своје другаре уз гласно навијање и смех, ширећи позитивну енергију.
ПОСЕТА ПИЈАЦИ
Ученици другог разреда су са својим учитељицама посетили пијацу, разговарали са продавцима и проширили знања о воћу и поврћу.
ПРВИ ДАН ЈЕСЕНИ
ВУКОВЦИ
Најбољим ученицима наше школе додељени су поклони у Центру за културу ,,Влада Дивљан"
СВЕЧАНА ДОДЕЛА ВУКОВИХ ДИПЛОМА
У знак захвалности планети Земљи - Боравак.

ОБАВЕШТЕЊА

ЗА ПРЕГЛЕД ОБАВЕШТЕЊА КЛИКНИТЕ НА СТРЕЛИЦУ ИСПОД